Setkání k výročí sametové revoluce

Obec Nučice ve spolupráci s naší školou zve všechny žáky, učitele, rodiče i přátele školy na setkání k příležitosti 30. výročí sametové revoluce.

Setkání se bude konat v neděli 17.11. 2019 od 14,00 do 17,00 hodin v Lidovém domě v Nučicích.

Slavnostní zahájení ve 14,00 na Prokopské návsi, ze které se půjde průvodem do lidového domu.

Těšit se můžete na školní videa a výtvarné práce dětí ze základní školy Nučice.

Součástí akce bude i slavnostní křest Almanachu Základní a Mateřské školy Nučice s medailonky absolventů školy. Na vzniku tohoto almanachu se podíleli žáci školy.

Připraveno bude i malé pohoštění.

Pozvánka ke stažení zde.

Stávka 6. 11. 2019

Vážení rodiče,

V naší škole proběhne stávka ve středu 6.11. 2019 v základní škole (základní škola bude úplně uzavřena včetně družiny a jídelny).

 

Mateřská škola se do stávky nezapojí a bude fungovat standardním způsobem (včetně jídelny).

 

K úplnému uzavření základní školy jsme byli nuceni přistoupit vzhledem k tomu, že více jak polovina pedagogických pracovníků školy oznámila, že se stávky účastní. V omezeném počtu pracovníků nejsme schopni zajistit nejen výuku,  ale ani bezpečnost žáků.

 

O stávce informujeme na našich webových stránkách a na nástěnkách školy. Rodiče odvádějící děti dnes odpoledne z družiny byli o stávce rovněž informováni. Zítra budou o stávce informování všechny děti a rodiče standardním způsobem.

 

Osobně nemám na stávku vyhraněný názor, učitele naší školy však podporuji. Platy ve školství jsou dlouhodobě nízké a i přes značné zvýšení v posledních letech nejsou odpovídající. Pan premiér a vláda slibovali  navýšení pro letošní rok o 15 % (7,5 % do tarifů a 7,5 % do odměn). Navýšením o 10 % tento slib není plněn. Na druhou stranu v posledních letech došlo opravdu k výraznému navýšení platů a je slibováno další navyšování.

 

Nicméně, postupujeme podle zákona a stávce nemůžeme zabránit.

 

Já ani paní zástupkyně ZŠ (již z titulu svých funkcí) se do stávky nezapojíme a budeme ve středu ve škole.

 

Za vzniklé komplikace se rodičům žáků omlouváme.

 

 

 

 

Pavel Schneider

Ředitel ZŠ a MŠ Nučice

 

 

Informace k lyžařskému výcviku

ZŠ Nučice bude pořádat tradiční lyžařský pobyt, který je určen pro žáky 7.-9. ročníku (dle počtu žáků bude počet doplněn žáky ze 6. třídy). Závazné přihlášky, vzhledem k vysokému zájmu a omezené kapacitě, je nutné odevzdat do 16. 10. 2019, upřednostněni budou ti, kteří odevzdají přihlášky dříve. 

  • Vedoucí LVK: Ing. Markéta Hobzková (tel. 739 572 040)
  • Místo pobytu: hotel SEMERINK – Janov nad Nisou (http://www.ck-sport.cz/)
  • Odjezd:           22. 2. 2020                   
  • Návrat:            29. 2. 2020
  • Cena: 5.500, – Kč

(zálohu ve výši 3.000, – je nutno zaplatit do 22. 11. 2019 a doplatek nejpozději do 31. 1. 2020)

Výuka bude probíhat ve středisku Severák nebo Tanvaldský Špičák. Severák je vzdálen 300 m od hotelu. Na oba ski areály jezdí od hotelu v pravidelných intervalech zdarma ski-bus. Pobyt je lyžařský, snowboard je možný pouze pro zkušené snowboardisty, nikoliv pro začátečníky. Začáteční si budou moc půjčit snowboard na místě a vyzkoušet si ho.