Projekty EU

Základní škola a Mateřská škola Nučice

Od roku 2022 probíhá projekt Národní plán obnovy, zaměřený na doučování žáků  a podporu distanční výuky (ukončen v červnu 2023) a na digitalizaci školství (prevence digitální propasti a digitální učební pomůcky) – zakoupení notebooků, tabletů, robotických pomůcek, nabíjecích stanic a podobně.

priloha_1326738506_2_Vzor publicity cíl 172 – distanční výuka

priloha_1326738506_4_Vzor publicity cíl 173 a 174 současně

Od 1. července 2023 probíhá projekt Šablony – Jan Amos Komenský, financovaný z prostředků Evropské unie. Pokračují aktivity z projektu Šablony III a je podpořena asistentka pro ukrajinské děti a školní psycholožka. Projekt bude probíhat do 30.6.2025.

Od  1. září 2021 probíhal na naší škole projekt Šablony III – ZŠ a MŠ Nučice, číslo projektu CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0020344, financovaný z prostředků Evropské unie v rámci projektů OP VVV, byl ukončen k 30.8.2023.

Díky tomuto projektu pokračovalo v práci školní poradenské pracoviště a funkce kariérového poradce a školního speciálního pedagoga

V mateřské škole proběhla podpora rozvoje dětí v oblasti ICT.

Proběhly tyto zájmové kroužky:

Robotika a základy informatiky

V základní i mateřské škole proběhly projektové dny.

Pravidelně se naši pedagogičtí pracovníci účastnili dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.

plakát

Od 1. září 2019 probíhá na naší škole projekt Šablony II – ZŠ a MŠ Nučice, číslo projektu CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0015463 , financovaný z prostředků Evropské unie v rámci projektů OP VVV. Projekt byl k 31.12.2021 ukončen.

Díky tomuto projektu jsme ustavili školní poradenské pracoviště a ustavili funkce kariérového poradce (ing. Hobzková) a školního speciálního pedagoga (PhDr. Drálová)

Probíhaly tyto zájmové kroužky:

Společensko – vědní – Historie, parlament

Anglické divadlo

Čtenářský

Společensko – vědní – Komunikace

Společensko – vědní – Paměť národa

Společensko – vědní – Ekoškola

Proběhlo několik skupin doučování v matematice, českém jazyku a přírodovědných předmětech.

Byly ustaveny skupiny učitelů pro vzájemnou spolupráci v oblasti přírodovědných předmětů a řízení školy.

V základní škole i mateřské škole se povedl projektový den Divoká školní zahrada s ukázkami živých ptáků. Proběhlo i mnoho dalších projektových dní ve škole i mimo školu a hodin za účasti odborníka z praxe. (Například s odborníkem z praxe ve spolupráci s EKO-sdružením Tereza (1. Svět bezobratlých živočichů, 2. Práce s knihou, 3. Staré tradice, 4. Vánoční artefiletika, 5. Práce s knihou Kamínek, 6. Barvení jílem a lapač snů).

Dále jsme v  mateřské škole uspořádali komunitní setkání se zaměřením na zdravé stravování a komunitní setkání s dentální hygienistkou.

V základní i mateřské škole jsme zakoupili tablety a další ICT vybavení, které pravidelně využíváme.

Pravidelně se naši pedagogičtí pracovníci účastní dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.

Do realizace akcí zasáhla koronavirová krize, ale většinu akcí se nám povedlo zorganizovat.