Na dobrovolném startovném jsme vybrali 6.212,- Kč a poslali na Konto Bariéry…Děkujeme.

Ve středu 26.6.2024 se konal sportovní den v areálu Sokol Nučice, který se těšil velké přízni počasí a samozřejmě i našich žáků základní školy. Celá škola se zúčastnila charitativního běhu „Run and help“ jako pomoc pro hendikepované sportující děti. Naši žáci, kteří se účastnili charitativního běhu, finančně přispěli těsně před samotným startem.

Po tomto běhu následovala hlavní část sportovního dne a sice turnaj v brännballu, pro nezasvěcené čtenáře se jedná o obdobu baseballu upravenou pro potřeby převážně základních škol. Žáci soutěžili ve třech kategoriích podle věku a každá kategorie čítala pět družstev kde se hrálo systémem každý s každým. V kategorii 4.-5. třída zvítězilo družstvo Delta se čtyřmi výhrami, v kategorii 6.-7. třída zvítězilo družstvo Beta s třemi výhrami a v kategorii 8.-9. třída vyhrálo družstvo Beta starších také s třemi výhrami.

Nesmíme samozřejmě zapomenout i na nejmladší účastníky sportovního dne a sice na naše prvňáčky, kteří soutěžili v dovednostním šestiboji, kde se střílelo z luku, házelo šipkami, patovalo do golfové jamky, házelo létajícím talířem, házelo obručí na kužel a míčkem do terče.

Na závěr bych rád poděkoval všem zúčastněným organizátorům na stanovištích, bez kterých by tento sportovní den nemohl správně fungovat.

Za ZŠ a MŠ Nučice,

David Draxler

RaH_2024_leták

Chceme pomoci dětem, které nemají tolik štěstí jako my….Každý kdo poběží, zaplatí dobrovolné startovné ve výši nejméně 20 – 50 Kč . Výtěžek pošleme na konto Bariéry.

Jde již o 10. ročník charitativního projektu Run and Help. Letos podpoříme –Kačenku (10), která se narodila bez ruky, a Šimona (15), který vinou nešťastného úrazu přišel o nohu a zranil si ruku. Oběma pomůžeme zaplatit potřebné protézy (nad rámec toho, co zaplatí zdravotní pojišťovna).

Ještě něco málo o projektu:
Charitativní běhy Run and Help organizuje Konto Bariéry už deset let a pravidelně se do nich zapojují desítky škol a dalších

Do akce se již deset let zapojují desítky škol a dalších organizací z celé České republiky. Dohromady jde o tisíce sportovních nadšenců, kteří dobrovolným startovným pomáhají konkrétním lidem s handicapem.

Hlavní cíle projektu jsou:

Motivovat mladé lidi k pohybu a zároveň k pomoci druhým.

Propojit svět handicapovaných lidí se zdravými. Žáci se v rámci projektu dozví, komu a na co je finanční pomoc určena.

Další informace k projektu včetně pravidel a výsledků minulých ročníků najdete na našem webu – webu konta Bariéry

RaH_2024_leták