V pátek 21.6. se chlapci osmé a devátých tříd utkali ve fotbalovém utkání proti chlapcům ze základní školy Rudná. Naši chlapci tímto zápasem žili už měsíc dopředu a poctivě se na něj připravovali při hodinách tělesné výchovy. Naši žáci se nepřipravovali jen fyzicky, ale i takticky.

Slavný den na který se všichni tak dlouho těšili nastal. Sraz hráči měli hodinu před výkopem v 8:00, ale postupně se scházeli už od 7:30 aby nasáli tu pravou atmosféru, někteří dokonce dorazili i v obleku a to i náš učitel a trenér David Draxler. Hráči se před zápasem poctivě rozcvičili a v 9:00 se mohlo jít na věc. Naše chlapce z tribun hnali neskuteční fanoušci, kteří celý zápas fandili a hnali chlapce dopředu.

Zápas začal a naši chlapci okamžitě začali určovat tempo hry. Po většinu prvního poločasu to byli právě naši Nučičtí chlapci, kteří útočili a hnali soupeře do defenzívy. Ve 20 minutě vstřelil náš první gól František Tlustý. V samostatném úniku na brankáře Rudné nezaváhal a zkušeně proměnil 1:0. Ve 40 minutě po dalším tlaku se dokázal po zemi k tyči prosadit Ondřej Novotný po skvělé přihrávce Adama Jíry. Rudná ještě, těsně před koncem prvního poločasu stihla snížit a tak se šlo po konci prvního poločasu do kabin za stavu 2:1 pro Nučice.

Druhý poločas se Rudná dostala do útoku trochu více a toho dokázala využít a srovnala skóre na rovných 2:2. Ale v 65 minutě přišel důležitý okamžik, když byl Ondřej Novotný sám před bránou sražen stoperem Rudné. PENALTA! Ondřej Novotný si penaltu vzal a proměnil do levého horního rohu 3:2. Rudná se znovu musela snažit zápas srovnat a těsně před koncem utkání Rudenský hráč loboval našeho brankáře, ale náš hráč Jakub Jíra míč skvělým skluzem na čáře odkopl. Klíčový moment. Jak čas plynul, tak nakonec doplynul dokonce a my můžeme říct že jsme tu Rudnou konečně porazili.

Naši chlapci zvítězili 3:2. Všichni ze sebe vydali své maximum a všichni hráli skvěle. Za rok se toto utkání odehraje znovu a to na půdě Rudné a všichni víme jak to chodí s rozhodčími v Rudné, takže si tuto zaslouženou výhru užijme a pořádně jí oslavme. NUČICE DO TOHO!!!

Autor článku: Ondřej Novotný z 9.A.